joomla templates top joomla templates template joomla

Najtwardsi strażacy rywalizują w widowiskowych zawodach w Szczecinie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin sport

Bieg po schodach z obciążeniem, przenoszenie bardzo ciężkiego manekina i slalom - z takimi zadaniami musieli zmierzyć się strażacy, którzy wzięli udział w zawodach Firefighter Combat Challenge. W Szczecinie odbyła się już 6. edycja tych widowiskowych i dynamicznych zawodów, które oparte są na testach sprawnościowych strażaków zza oceanu. 

Policjant śmiertelnie postrzelił kierowcę podczas kontroli

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Rano w Szczecinie podczas kontroli policjant śmiertelnie postrzelił kierowcę. 22-latek nie zatrzymał się do kontroli i miał potrącić jednego z funkcjonariuszy - poinformowała Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prokuratury okręgowej w Szczecinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. 

"Ograniczenia są tylko w głowie". Chory na zanik mięśni chce pokonać na wózku 900 km ze Świnoujścia do Zakopanego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Na czterech kółkach, o własnych siłach, przez całą Polskę - tak ze swoimi słabościami i ciężką chorobą chce zmierzyć się Bartek Rzońca. Bartek cierpi na chorobę Duchenne’a - postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Mimo niepełnosprawności, studiuje na Politechnice Koszalińskiej. 

Początek ćwiczeń szpicy NATO w Polsce. Do Szczecina przypłynął statek pełen sprzętu wojskowego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Do szczecińskiego portu przybył transport ze sprzętem wojskowym z Hiszpanii. Przerzut do Polski tzw. szpicy NATO to element rozpoczynających się ćwiczeń „Brilliant Jump”. Podczas „Brilliant Jump” żołnierze m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Albanii ćwiczą przerzucenie do Polski i szybkie przemieszenie sił bardzo wysokiej gotowości (ang. VJTF) nazywanych także szpicą. 

Amerykański okręt przywiózł sprzęt wojskowy na Anakondę 16. Rozładunek potrwa dobę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Do portu w Szczecinie przypłynął w niedzielę amerykański statek Independence II. Na jego pokładzie jest sprzęt wojskowy US Army potrzebny do ćwiczeń Anakonda 16. Statek Independence II, jeden z największych transportowców na świecie, jest rozładowywany w porcie w Szczecinie. 

Władze Szczecina współpracują z łowcami pokemonów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Na placu Armii Krajowej w Szczecinie, przed Urzędem Miasta, stanęło 5 siedzisk w kolorach marki miasta - Szczecin Floating Garden. Przygotowano je specjalnie dla użytkowników popularnej gry Pokemon GO, którzy w letnie popołudnia gromadzą się pod urzędem.

Nocny bieg studentów w Szczecinie z okazji Juwenaliów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin kulturalne

Kilkuset studentów przebiegło nocą ulicami Szczecina na początek Juwenaliów. Uczestnicy przebrani w nietypowe stroje pokonali trasę od Uniwersytetu Szczecińskiego do rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. 

Śmiertelny wypadek na ulicach Szczecina. 83-latka potrącona przez samochód

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

83-letnia kobieta, która przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu na al. Jana Pawła II w Szczecinie, została potrącona przez samochód. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy, ale według wstępnych ustaleń policji mógł jechać za szybko.

Śmiertelne potrącenie w Szczecinie. Zginęła starsza kobieta

Radio Szczecin/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Starsza kobieta zginęła pod kołami ciężarówki w Szczecinie. Do wypadku doszło przy ulicy Budziszyńskiej. Według świadków, kierowca ciężarówki cofał w bocznej uliczce, prawdopodobnie nie zauważył starszej kobiety poruszającej się o kulach i potrącił ją.