joomla templates top joomla templates template joomla

"Ograniczenia są tylko w głowie". Chory na zanik mięśni chce pokonać na wózku 900 km ze Świnoujścia do Zakopanego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Na czterech kółkach, o własnych siłach, przez całą Polskę - tak ze swoimi słabościami i ciężką chorobą chce zmierzyć się Bartek Rzońca. Bartek cierpi na chorobę Duchenne’a - postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Mimo niepełnosprawności, studiuje na Politechnice Koszalińskiej. 

Nocny bieg studentów w Szczecinie z okazji Juwenaliów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin kulturalne

Kilkuset studentów przebiegło nocą ulicami Szczecina na początek Juwenaliów. Uczestnicy przebrani w nietypowe stroje pokonali trasę od Uniwersytetu Szczecińskiego do rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. 

Śmiertelny wypadek na ulicach Szczecina. 83-latka potrącona przez samochód

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

83-letnia kobieta, która przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu na al. Jana Pawła II w Szczecinie, została potrącona przez samochód. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy, ale według wstępnych ustaleń policji mógł jechać za szybko.

Śmiertelne potrącenie w Szczecinie. Zginęła starsza kobieta

Radio Szczecin/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Starsza kobieta zginęła pod kołami ciężarówki w Szczecinie. Do wypadku doszło przy ulicy Budziszyńskiej. Według świadków, kierowca ciężarówki cofał w bocznej uliczce, prawdopodobnie nie zauważył starszej kobiety poruszającej się o kulach i potrącił ją. 

Cztery cysterny z amoniakiem wykoleiły się w Szczecinie

włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Cztery cysterny z amoniakiem wykoleiły się na przejeździe kolejowym w Szczecinie-Dąbiu. Nie doszło do wycieku. Po południu zostanie wstrzymany ruch kolejowy na linii Szczecin w kierunku centrum i z powrotem i rozpocznie się przepompowywanie gazu.

Początek ćwiczeń szpicy NATO w Polsce. Do Szczecina przypłynął statek pełen sprzętu wojskowego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Do szczecińskiego portu przybył transport ze sprzętem wojskowym z Hiszpanii. Przerzut do Polski tzw. szpicy NATO to element rozpoczynających się ćwiczeń „Brilliant Jump”. Podczas „Brilliant Jump” żołnierze m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Albanii ćwiczą przerzucenie do Polski i szybkie przemieszenie sił bardzo wysokiej gotowości (ang. VJTF) nazywanych także szpicą. 

Amerykański okręt przywiózł sprzęt wojskowy na Anakondę 16. Rozładunek potrwa dobę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Do portu w Szczecinie przypłynął w niedzielę amerykański statek Independence II. Na jego pokładzie jest sprzęt wojskowy US Army potrzebny do ćwiczeń Anakonda 16. Statek Independence II, jeden z największych transportowców na świecie, jest rozładowywany w porcie w Szczecinie. 

"Każdy chce, żeby na niego weszła". Szczecinianin udomowił wiewiórkę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

- Tam jest aleja kasztanowa i jak tamtędy szedłem z psami na spacer, to spadło mi coś dosłownie przed nogami - opowiada Tadeusz Łubiarz, mieszkaniec Szczecina, który przygarnął i udomowił wiewiórkę. - Jak ręką przytuliłem do siebie, to się rozgrzało to troszeczkę, zaczęło się ruszać - dodaje.