joomla templates top joomla templates template joomla

"Bardzo proszę o pomoc". Dramatyczny apel matki 22-letniego Ukraińca, który zaginął w Szczecinie

Radio Szczecin/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

- Bardzo proszę o pomoc - apeluje Olena Nagornyuk, matka 22-letniego Vladyslava Nagornyuka, który zaginął w Szczecinie. Student ostatni raz został uchwycony przez kamerę monitoringu w nocy z 23 na 24 stycznia w okolicach ulic Panieńskiej i Wyszyńskiego. 22-latek był ubrany w ciemną kurtkę, ciemne spodnie, brązowe buty i szarą czapkę. Miał przy sobie również plecak.

Ankieta ma rozwiać wątpliwości rodziców 6-latków. W Szczecinie ruszyła akcja "Mały uczeń pierwsza klasa"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

W Szczecinie rozpoczęła się akcja "Mały uczeń pierwsza klasa". Urząd Miasta chce poznać oczekiwania rodziców związane z wysłaniem 6-latków do szkół podstawowych. W tym celu wysłał do nich specjalne ankiety. Urzędnicy liczą, że dzięki temu uda im się odpowiedzieć na wszelkie pytania trapiące rodziców. 

Nie wrócił z przepustki do aresztu. Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

200 gramów narkotyków znaleziono w torbie należącej do 28-latka, zatrzymanego do kontroli przez policjantów z drogówki w Pyrzycach w województwie zachodniopomorskim. Mężczyzna poszukiwany był przez policję, ponieważ nie wrócił do aresztu po przepustce.

Wojewoda donosi do prokuratury na gminy zadłużone w parabankach - "Czas życia na kredyt się skończył".

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Wojewoda zachodniopomorski złożył doniesienie do prokuratury na siedem gmin, które brały pożyczki w parabankach. - Czas życia na kredyt się skończył, to co wyprawia wójt Ostrowic, to horror. Ja chcę z tym skończyć - mówił wojewoda. Władze gmin zaciągały długi w parabankach, co według wojewody, niekorzystnie odbijało się na stanie finansów gmin. 

Pożar archiwum pod Szczecinem. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej

Radio Szczecin/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

11 zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku archiwum w Dobrej pod Szczecinem. Według wstępnych szacunków, spłonęło ok. 200 metrów kwadratowych pomieszczeń. Jedna osoba podtruła się dymem. Strażacy przez kilka godzin mieli trudność ze znalezieniem źródła pożaru. Jego przyczyny wciąż nie są znane.

Policja szuka kierowcy, który nieomal potrącił pieszego w Szczecinie. "Skierujemy sprawę do sądu"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy, który przejechał tuż przed pieszym na jednej z ulic Szczecina. Mężczyzna ledwie uniknął potrącenia, a kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. - Mamy do czynienia z wykroczeniem bardzo karygodnym. Pieszy, jeżeli jest już na przejściu dla pieszych, to w każdej sytuacji ma pierwszeństwo.

Szczecinianom leży na sercu los uchodźców. "Jestem oszołomiony odzewem na akcję"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Mieszkańcy Szczecina wspierają uchodźców - wolontariusze zebrali dary, które przekażą na rzecz imigrantów z przygranicznych niemieckich ośrodków. Odzew na akcję jest bardzo duży, a najpotrzebniejsze rzeczy wciąż można przynosić do klasztoru Dominikanów i Teatru Kana.

Wykoleił się pociąg towarowy. Ogromne opóźnienia na trasie Szczecin-Poznań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Pociąg towarowy wykoleił się we wtorek (26.01) wieczorem w Słonicach pod Szczecinem. Zablokowana została trasa Szczecin-Poznań. Pociągi pasażerskie muszą korzystać z objazdów. Mają duże opóźnienia. - Wykoleiła się lokomotywa i jeden pusty wagon cysterna - powiedział Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy PKP PLK Poznań.

Nowojorski perkusista Newman Taylor Baker dał koncert w jednym z mieszkań w Szczecinie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin kulturalne

Legendarny nowojorski perkusista Newman Taylor Baker zawitał do Szczecina. Dał tam koncert w dość nietypowy miejscu, bo w jednym z mieszkań. Towarzyszyli mu szczecińscy jazzmani. Gospodarz mieszkania jest fanem gatunku - wygrał organizowany przez lokalne media konkurs i to to do niego zawitał nowojorski artysta. 

Łukasz Berezak po raz czwarty kwestuje w Szczecinie. "Fajnie jest pomagać"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Niepełnosprawny Łukasz Berezak już po raz czwarty zbiera pieniądze razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dwunastoletni chłopiec od urodzenia cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, powodującą chroniczny stan zapalny przewodu pokarmowego. Mimo trudności Łukasz kwestuje z kolorową puszką, bo jak sam twierdzi - fajnie jest pomagać.