joomla templates top joomla templates template joomla

170 hektarów, 300 tysięcy grobów. Apel władz Szczecina w sprawie odwiedzin na jednym z największych cmentarzy Europy

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

 
"TyDzień Wszystkich Świętych" – takim hasłem władze Szczecina próbują zachęcić mieszkańców miasta do rozłożenia wizyt na cmentarzach, by zminimalizować możliwość masowych zakażeń koronawirusem. Centralny Cmentarz w Szczecinie to największy pod względem powierzchni tego typu obiekt w Polsce.
 
- Stoimy przed dużym wyzwaniem, bo cmentarz w Szczecinie jest w pierwszej trójce największych nekropolii w Europie, więc jest to bardzo duży cmentarz – podkreślił Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.
 
 
Władze miasta myślą podobnie i chcą uniknąć tłumów przy cmentarzach. Dlatego rozpoczęły już kampanię pod hasłem "TyDzień Wszystkich Świętych". - Apelujemy i prosimy mieszkańców, żeby w tym wyjątkowym roku rozłożyli wizyty na cmentarzu. Żeby przyszli nie tylko 1 i 2 listopada czy dzień wcześniej, ale rozłożyć te wizyty. Być może na cały tydzień – zachęca Kolasa.
 
Władze Szczecina planują zapewnić mieszkańcom specjalne linie komunikacyjne na cmentarz. W godzinach szczytu pojazdy komunikacji miejskiej będą odjeżdżać spod bram cmentarza co trzy minuty.
 
Na ponad 170 hektarach Cmentarza Centralnego w Szczecinie pochowanych jest 300 tysięcy osób. Co roku wiele z grobów odwiedzanych jest przez bliskich, organizowane są kwesty, wiele osób przychodzi tu na spacer ze względu na parkowy charakter cmentarza i w efekcie 1 listopada nekropolia zazwyczaj była pełna ludzi.