joomla templates top joomla templates template joomla

SPOTKANIE NA KARPACKIEJ - CYBERDŻUNGLA DLA RODZICÓW

D.D./Szczecin.eserwis.info, info/foto: Policja, Szczecin włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

W dniu 11 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 44 mieszczącym się przy ul. Karpackiej w Szczecinie funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził spotkanie z rodzicami uczniów szkoły na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu w ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla”.

W czasie prelekcji poruszono tematykę bycia sprawcą i ofiarą przestępstw internetowych. Żyjemy w czasach kiedy to cyberprzemoc staje się coraz powszechniejsza. I to właśnie młodzi ludzie są grupą szczególnie narażoną na bycie ofiara oraz sprawcą przestępstw przy użyciu elektronicznych środków komunikacji. W Internecie pojawia się wiele nowych zagrożeń i sytuacji które mogą doprowadzać do negatywnych konsekwencji. Dlatego tak ważne jest uświadamianie rodzicom aby zwracali swoim dzieciom uwagę na to, iż poza korzyściami jakie daje sieć, kryjeą się w niej również wiele zagrożeń, wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.
 
 
W trakcie spotkania rodzice małoletnich uczęszczający do Szkoły Podstawowej Nr 44 w Szczecinie mogli dowiedzieć się jakich konsekwencji karnych mogą spodziewać się sprawcy cyberprzemocy i przestępstw popełnianych przy użyciu  internetu i innych środków elektronicznej komunikacji. Dowiedzieli się również, jak zapobiegać niektórym zjawiskom by nie stać się ofiara cyberprzestępcy.
 

 

Opr. st. asp. Michał Sroka