joomla templates top joomla templates template joomla

Tragedia w Szczecinku. Kierowca potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca wypadku nie miał prawa jazdy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

W środę (08.01) około 16:30 doszło do potrącenia dwójki pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych. Rannymi okazali się być 64-letnia kobieta i 3-letni chłopiec. Zostali przewiezieni do szpitala.
 
 
Z relacji świadków wynika, że sprawca potrącenia po zdarzeniu wysiadł z samochodu, sprawdził, czy pojazd nie jest uszkodzony, nie udzielił poszkodowanym pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Poruszał się on Oplem Zafira. Tego samego dnia 24-letni sprawca przyszedł na komendę, został zbadany alkomatem, okazał się być trzeźwy. W tej chwili przebywa w areszcie.
 
 
Policja z prokuraturą uzgadniają zarzuty. Komendant będzie najprawdopodobniej wnioskować o tymczasowe aresztowanie jako środek zapobiegawczy.
 
- Sprawca wypadku nie miał prawa jazdy. Kobieta i dziecko zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego i nieudzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności - powiedziała komisarz Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie.