joomla templates top joomla templates template joomla

Trzech mężczyzn napadło na księdza i kościelnego w Szczecinie. Byli pijani i zażądali ornatów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

Trzech mężczyzn wtargnęło w niedzielę 28 lipca wieczorem do szczecińskiego kościoła i zażądało wydania im ornatów, bo chcieli odprawiać mszę. Wywiązała się awantura. 
 
 
Ksiądz i kościelny zostali poturbowani. Policja zatrzymała podejrzanych. Wszyscy to mieszkańcy Szczecina w wieku 27-53 lata. Byli pijani. 
 
- Wczoraj, przed godziną 18:00 w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do napaści na księdza i kościelnego. Trzech mężczyzn wtargnęło tam, jeden z nich uderzył księdza oraz kościelnego, po czym wszyscy trzej uciekli. Księdzu oraz kościelnemu została udzielona pierwsza pomoc, zostali zabrani do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwie. Policja natychmiast zajęła się tą sprawą i niezwłocznie podjęła czynności do ustalenia sprawców tego czynu - poinformował Paweł Pankau z policji w Szczecinie.   
 
 
- Rany, które ks. proboszcz i pan kościelny odnieśli, to rany twarzy. Okazały się na tyle poważne, że wymagały chirurgicznej interwencji – poinformował ks. Sławomir Zyga z kurii metropolitalnej szczecińsko-kamieńskiej.
 
Podejrzani są w wieku od 27 do 53 lat. Wcześniej wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem, byli dobrze znani policji.