joomla templates top joomla templates template joomla

W TROSCE O BEZDOMNYCH - DZIAŁANIA DZIELNICOWYCH ZE ŚRÓDMIEŚCIA

D.D./Szczecin.eserwis.info, info/foto: Policja, Szczecin włącz . Opublikowano w Szczecin miejskie

W związku z pierwszymi nocnymi spadkami temperatur policjanci otrzymują informacje na temat miejsc gdzie przebywają osoby bezdomne. W trosce o ich życie i zdrowie dzielnicowi Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście KMP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przeprowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne ukierunkowane na dotarcie do takich osób by zapewnić im pomoc.

W ramach prowadzonych działań  mundurowi skontrolowali również punkty skupu złomu mieszczące się na terenie administrowanym przez Komisariat Policji Szczecin Śródmieście, w których bardzo często widywane są osoby bezdomne. 

W związku z obecnością funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei sprawdzono te placówki również pod kątem przedmiotów metalowych mogących pochodzić z kradzieży mienia kolejowego.    
Dzielnicowi  kontrolowali przede wszystkim miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie wizyt informowali  o możliwościach wsparcia i adresach placówek pomocowych, takich jak noclegownie czy też punkty, w których wydawane są posiłki oraz  udzielana jest opieka medyczna.

Bezdomność w wielu przypadkach wiąże się z chorobą alkoholową oraz wykluczeniem społecznym. W związku z powyższym funkcjonariusze prowadzili również rozmowy ukierunkowane na zmianę sposobu  funkcjonowania w społeczeństwie spotkanych osób oraz wskazywali adresy placówek świadczących usługi terapeutyczne. 

Tego typu działania będą prowadzone regularnie przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście. 

 

asp. szt. Grzegorz Dąbrowski/AG